גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הופעות מוזיקה

קמא קמילה

ארכיון תאריך: 4 אפריל 2024

משך: שעה ורבע

הדלתות והמסעדה יפתחו בשעה 19:00. מומלץ להגיע סמוך לפתיחת דלתות

הזמרת-יוצרת קמא קמילה מאזרבייג'אן מגיעה לראשונה לשבלול להופעה מלאה, אחרי שהתארחה בהופעה של מיכל שפירא בשבלול בשנה שעברה והותירה את הקהל מכושפים, פעורי פה וסקרנים לעוד.   

בת למשפחת מוזיקאים ידועה בארץ מולדתה קמילה קיבלה חינוך מוזיקלי קלאסי, הלחינה מוזיקה מגיל שלוש וכבר מגיל צעיר עוררה השתאות בקרב שומעיה.  קמילה עלתה לארץ מבאקו בשנות התשעים והביאה איתה לבמה הישראלית את שירת המוגאם האזרי - תפילות עתיקות שמאפיינות את אזרבייג'אן. בקולה העמוק והעוצמתי היא שוזרת במיומנות רבה את התפילה העתיקה בשפה האזרית עם הטקסטים שכתבה בעברית והמוזיקה העכשוית שהלחינה ויחד נוצר סגנון חדש וייחודי.  בין השירים היא מספרת על מנהגים מרתקים של יהדות אזרבייג'אן. דרך המוזיקה שלה אפשר ממש להרגיש את הנופים המרהיבים של הבלקן ולחוש את ניחוח הים הכספי.

בהופעה בשבלול קמילה תשיר ותנגן בפסנתר ובתוף  המיוחד שירשה מסבתה המוזיקאית לה היתה מחוברת מאוד. ילווה אותה הפסנתרן המחונן תמיר לייבוביץ'.  השניים יבצעו את המוזיקה המיוחדת של קמילה, שירים מקוריים שלה מתוך האלבום הראשון שהוקלט באזרבייג'אן, ויצירות עממיות מתוך הפולקלור האזרי, בעיבודי פיוז'ן-ג'אז לפסנתר שהכינה במיוחד להופעה זו.

שירה, פסנתר ותוף: קמא קמילה
פסנתר: תמיר לייבוביץ'

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter