רוכשי בראבו נכבדים, עקב המצב הביטחוני שירות הלקוחות שלנו עובד במתכונת מצומצמת, כל הפניות בכתב בלבד.
יצירת קשר עם שירות הלקוחות שלנו. פעולות ומידע גם ההזמנות שלי
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

יאקיש ופופצ'ה - תיאטרון גשר

עיר תאריך מיקום ההצגה
תל אביב-יפו תיאטרון גשר תל אביב - אולם נגה 52 כרטיסים
141
רכישת כרטיסים שעה ו-50 דקות, כולל הפסקה
קרדיט לתמונה: תיאטרון גשר
יאקיש ופופצ'ה - תיאטרון גשר

תרגום לרוסית

משך: שעה ו-50 דקות, כולל הפסקה

מפיק: תיאטרון גשר - רשימת הופעות

ההצגה בעברית עם כתוביות ברוסית.
שימו לב! הצופים שרכשו כרטיסים לפני שורה 6, לא יוכלו לקרוא את הכתוביות על המסך.


המחזה של חנוך לוין, שאת הפקתו הראשונה ביים בעצמו בשנת 1986 בתיאטרון הקאמרי, עוסק בדברים האנושיים ביותר: חיי משפחה, היכולת להשלים עם חסרונותיו של הזולת, היכולת לאהוב וכמובן – הבעיה האנושית מכולן – חיי המין. כמו שנהוג אצל לוין, ב"יאקיש ופופצ'ה" מקבלים הנושאים היומיומיים והכואבים כל כך ממד גרוטסקי, קרקסי בעליל, שמועצמים בבימויו של יבגני אריה.

יאקיש ופופצ'ה הם שני יצורים מכוערים למשעי. הם לא היו יכולים למצוא בן זוג מלבד זה את זו. הם משודכים האחד לשנייה, אבל אפעס, הם אינם מצליחים  להזדווג. משפחותיהם לוקחות חלק פעיל ביותר בניסיון למצוא פתרון לבעיה. וכך מתחיל המסע המטורף שמטרתו להביא לכך שה"בלי-יכולת" יוכל סוף סוף להזדווג עם ה"בלי צורה".

כפי שצבי גורן כתב באתר "הבמה", "המסע הזה בא להשכין זוגיות אמת בין שני מכוערים לשמצה, ששודכו זה לזו ולמרות שכל הסובבים אותם רואים את הבדיחה ואת הגיחוך ואת המעליב הם עצמם דווקא רואים את האחר, את הסיכוי להיות יפים בינם לבין עצמם, להיות איש ואישה נאמנים ומחוברים ממש כמו הוריהם (שכנראה כבר מזמן שכחו את כיעורם שלהם)".

בחירתו של יבגני אריה לקחת את הממד הקרקסי של המחזה אל הקצה ולהפוך את ההצגה למופע קרקס אמיתי אינה גורעת מהאנושיות של הדמויות ושל הסיפור כולו, אלא דווקא מוסיפה. "הגרסה המופלאה של 'גשר' למחזהו של חנוך לוין מנערת מעליו את האיפור הכבד של המומחים וחושפת את אמנות התיאטרון שלו במיטבה", קובע גורן.

על פי מחזה מאת חנוך לוין
בימוי: יבגני אריה ושמעון מימרן
משתתפים: ישראל (סשה) דמידוב, נטע שפיגלמן, עידו מוסרי, אלכסנדר סנדרוביץ', נטשה מנור, אלון פרידמן, יבגני טרלצקי, סבטלנה דמידוב, דורון תבורי, מיכאל ריבקין

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter

קרדיט לתמונות: תיאטרון גשר